Zdjęcia mebli w sklepie

 

O tym jak istotne są dobrej jakości zdjęcia mebli w sklepie internetowym wie każdy doświadczony sprzedawca, dlatego tak istotne jest pozyskanie dobrej jakości fotografii do zaprezentowania oferty dostępnej na stronie sklepu. Na przestrzeni ostatnich lat możliwości technologiczne jakimi dysponują sprzedający przez Internet znacznie się poprawiły, głównie przyczyniły się do tego takie aspekty jak poprawa jakości infrastruktury informatycznej przez co wielkość plików z zdjęciami produktów nie stanowi już takiego problemu jak przed paru laty.

 

Podczas przygotowywania zdjęć mebli fotograf powinien kierować się kilkoma zasadami, po pierwsze zdjęcie powinny być wykonywane pod rożnymi kątami, co pozwoli na zaprezentowanie mebla w pełen okazałości, po drugie ważne jest wykonanie zdjęć w dużym zbliżeniu, które ukażą strukturę laminatu płyty, jakość wykończeń krawędzi oraz zaprezentują obicia, po trzecie większość mebli powinna posiadać dodatkowe zdjęcie okazujące jego wnętrze. Jeżeli sprzedawca będzie posiadał fotografie, które spełnią wymienione kryteria jego konwersja ze sprzedaży powinna się podnieść. Oczywiście nie można zapomnieć o dokładnym opisaniu produktu. Jeżeli przygotowujemy zdjęcia dla narożnika z funkcją spania taki produkt powinien posiadać przy najmniej kilka fotografii, np: cały mebel pod kątem, zbliżenie na obicie tapicerowane, mebel rozłożony.

 

Przygotowując zdjęcia produktów warto do tego zaangażować doświadczonego fotografa lub agencję, która się w tym specjalizuje, do takich należy ARF Jaworska - fotograf Wrocław, która posiada mobilne studio i jest w stanie przygotować odpowiednią aranżację dla wykonania zdjęć mebli.