Różnica między kanapą i wersalką

Bardzo często na stronach sklepów internetowych znaleźć możemy oferty które mogą okazać się dość niekonkretne jak ma to miejsce bardzo często w przypadku mebli tapicerowanych takich jak wersalki, kanapy czy sofy. Na stronach salonów internetowych znajdziemy oferty w stylu "Wersalka, kanapa, sofa Agata". Po tak sformułowanej ofercie zaczynamy się zastanawiać co w końcu jest oferowane. Warto więc wyjaśnić dlaczego tak jest, co sprawia, że właściciele sklepów chcą aby wyszukiwarki internetowe znajdywały jak najczęściej w wynikach wyszukiwarek. Jest to dość nieeleganckie, jednak stosunkowo skuteczne, choć można to zrobić w sposób bardziej dyskretny używając metatagów.

Jak jednak jest faktycznie z tymi meblami wypoczynkowymi. Pomiędzy wersalką a kanapą jest kilka ważnych różnic.

Po pierwsze kanapa może być różnych rozmiarów od dwóch do kilku miejsc siedzących w przypadku wersalki są to z reguły 3 miejsca siedzące. Rozmiar wersalki z reguły odpowiada długości materaca potrzebnego do zapewnienia miejsca do spania dorosłemu człowiekowi, czyli jest to około 200 cm.

Wersalka w przeciwieństwie do kanapy jest meblem, który wykorzystuje się do spania, kanapa nie zawsze musi być wyposażona w funkcję spania. Jeżeli nawet posiada taką funkcjonalność to kanapa jest wyposażona w inny mechanizm rozkładania niż wersalka. Rozkładanie wersalki polega na opuszczeniu do tyłu oparcia w kanapie rozkładanie do spania polega na wysunięciu do przodu siedziska i opuszczeniu do przodu oparcia. W wersalce oparcie i siedzisko są ze sobą na stałe połączone w kanapie stanowią dwie odrębne części.

Kilka zdjęć pozwoli lepiej zrozumieć różnice pomiędzy tymi meblami.

 

Wersalka rozkładana

wersalka do salonu

po rozłożeniu

wersalka rozkładana

Kanapa z funkcją spania

kanapa do salonu
kanapa rozkładana
kanapa evo

Osoby szukające wygodnej kanapy lub wersalki zapraszamy na stronę https://solpol-meble.com.pl