Przygotowanie mieszkania, gdy dziecko w drodze :)

Mama z tatą projektując pokoik swojego dziecka biorą pod uwagę różne kwestie. Bardzo ważne jest to aby salonik dziecka zachwycał, nie dziecka co gości, tak się składa, że aktualnie mamy o wiele lepsze możliwości niż wiele lat wstecz. Szczególnie  ważną rzeczą okazuje się wysoka praktyczność pokoju, bez niej najcudowniejsze wnętrze bardzo szybko przestanie się nam podobać. Następna dziedzina to stan zdrowia a także bezpieczeństwo dziecka, i to tej kwestii poświęcony został wpis.

O ile wystrój a także praktyczność pokoju ograniczają się stricte do  tego pomieszczenia o tyle zapewnienie bezpiecznego oraz zdrowego miejsca dla naszego dziecka to sprawa, której zasięg sięga znacznie dalej i w pierwszej fazie życia dziecka obejmuje większość mieszkania.

Jedną z rzeczy, która zapewni przyjazne miejsce dzieciaczkowi  jest odpowiednia czystość w pomieszczeniach, w których będzie on przebywał. Pomimo, że sprawa może zdawać się stosunkowo klarowna, powinno się zwrócić uwagę na takie działania jak na przykład  wietrzenie kołder i poduszek a także materaca, to wyjątkowo istotne czynności, zapewniające należytą higienę, szczególnie w tym momencie, gdy nasz bajtel największą czasu znajduje się właśnie w łóżku. Roztocza, które bytują w pościeli i materacach rozmnażają się w dużym tempie, a ich wydzieliny mogą powodować reakcje alergiczne, z tego powody istotne aby w niedużych odstępach czasu,  , przeprowadzić konkretne wietrzenie pościeli a także jeżeli tylko są ku temu odpowiednie warunki, wystawić je na działanie zimna ewentualnie promieniowania słonecznego, które jak wiadomo są czynnikami świetnie sprawdzającymi się w walce z tymi  insektami.

Koniecznie pamiętajmy również o zabezpieczonym łóżku , koniecznie z barierkami, które ochronią malucha przed spadnięciem  podczas wypoczynku. Szczególnie narażone są na te upadki dzieci po zmianie małego łóżka  na drugie łóżko bez szczebelków. Łóżka dla dzieci z barierkami i innymi dodatkami znajdziecie w sklepie Artbo

łóżko klaudia

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo należy zwrócić uwagę na odpowiednie rozmieszczanie a także montowanie mebli dla dzieci. Większość obecnie wytwarzanych mebli ma uchwyty, które umożliwiają ich umocowanie do ściany, chodzi tu przede wszystkim o wysokie szafy i regały. W sytuacji gdy producent o to nie zadbał, nie powinno to stanowić problemu dla  taty, który kupi odpowiednie uchwyty i zabezpieczyć mebelek, przed ewentualnym wywróceniem.

Gdy mieszkamy w domku z piętrem to bezdyskusyjnie naszym obowiązkiem jest zadbać o zabezpieczenie wejścia na schody, chodzi tu zarówno o dolną jak i górną części klatki schodowej. W momencie kupna blokad postawmy na takie, które są stabilne i których założenie zagwarantuje konkretne zabezpieczenie. Niektóre barierki okazują się w użytkowanie nie bardzo praktyczne. Oczywiście zakupmy rozwiązanie odpowiednie do naszego mieszkania.