Podstawa to solidna rama i stelaż

Zamawiając łóżeczko dziecięce rodzice wielokrotnie zadają pytanie czy dopuszczalne będzie położenie się do tego łóżka obok z synkiem lub córeczką, po to aby np: poczytać maluchowi legendę przed spaniem. Problem polega na tym, że projektanci łóżeczek dla najmłodszych przyjmują, że obciążenie jakie generuje dziecko jest raczej nieduże w związku z tym nakład materiałowy na wytworzenie łóżka dla dziecka tak samo jest mniejszy niż dla łóżka standardowego, mniej materiału daje sposobność wyprodukowania produktu tańszego jednak o gorszych właściwościach. Aczkolwiek jeśli zależy nam na tym aby łóżeczko miało odpowiednią nośność, która umożliwi wspólne na nim leżenie to poszukajmy wyrobów, spełniających takie wymagania.

Można zauważyć, że sprzedawcy mało kiedy decydują się na oficjalne podawanie ciężaru jakie jest w stanie wytrzymać ich produkt. Jest to jak najbardziej logiczne, możliwe jest początkowe skalkulowanie obciążeń jakie może przenosić dana konstrukcja drewniana, jednakże trudno w nich uwzględnić słabsze elementy, skazy drewna, czy też sposób korzystania z łóżka. Proszę wziąć pod uwagę taki scenariusz, rodzice kupują łóżeczko dla dziecka, którego waga to 40 kilogramów, sprzedawca informuje, że mebel wytrzymuje obciążenie 60 kilogramów. Dziecko używa tego łóżka do spania, oraz czasami również jako trampoliny, jeżeli stanie się tak, że zacznie na nim intensywnie skakać, to szkielet może nie udźwignąć takiego dynamicznego przeciążenia. Co wtedy?

Wytwórca podając obciążenie, nierzadko posuwa się do wybiegu polegającego na podaniu informacji mniej dokładnej, jak np: obciążenie maksymalne łóżka 70 kg, co znaczy, że wytrzymać może nawet więcej jednak w w ten sposób ogranicza się w w pewnym stopniu możliwość reklamowania łóżek, które nie zniosły danego obciążenia. Poszukując łóżka solidnego raczej kierować się należy ku produktom wykonanym z płyty meblowej, gdyż za podobne pieniądze mamy możliwość zakupienia produktu o ciekawszych parametrach, chociażby pozwalającego na obciążenie do 140 kg.