Łóżko dla dziecka z barierką czy szufladą?

  • łóżko dla dziecka
    łóżko dla dziecka
  • łóżko dziecięce
    łóżko dziecięce

W trakcie poszukiwań łóżka dla dziecka rodzice powinni okazać się szczególną rozwagą i pragmatycznym podejściem. Istotne jest to aby kupić łóżko jakiego faktycznie potrzebujemy, w tym celu należy rozważy kilka kwestii. Jakie rozmiar, czy z barierką oraz czy potrzebna jest szuflada. Jeżeli odpowiemy sobie na te pytania znacznie łatwiej będzie nam znaleźć to czego szukamy.
Wszyscy zgodzą się w kwestii, że łóżko dla dziecka to nie tylko niezbędny ale również bardzo mocno wpływający na rozwój dziecka mebel, głownie dlatego że służyć będzie do wypoczynku, a jak wszyscy odpowiedzialni rodzice wiedzą odpoczynek jest dla dziecka tak samo ważny jak jedzenie. Ponadto dzieci wykorzystują łóżko również jako element przydatny w zabawach, np.: trampolina, okręt, pojazd etc.
Jaki rozmiar łóżka wybrać dla naszego dziecka?
Jeżeli jest to pierwsze łóżko po łóżeczku to dobrym rozwiązaniem jest rozmiar 140 na 70 cm. Dlaczego tak doradzamy, głównym powodem jest bardzo częsta sytuacja, kiedy dziecko z pewnych powodów będzie chciało spać blisko rodziców, łóżko w tym rozmiarze znacznie łatwiej umieścić w sypialni, niż chociażby 160 cm czy 180 cm. Poza tym jeżeli naszego maluszka przeniesiemy do dużego łóżka np. 180 cm to jak on będzie w nim wyglądał, jak w łóżku olbrzyma.
Czy należy wybrać łóżko z barierką?
Zdecydowanie TAK, dla 2, 3 latka łóżko powinno posiadać barierką. Dziecko w tym wieku nie ma jeszcze wyrobionych pewnych podświadomych zachowani i prawie na pewno zaliczy podłogę. Natomiast w 99% modeli łóżek barierka posiada możliwość demontażu.


Po co ta szuflada?
Zgadza się szuflada jest tak samo często używana jak i niepotrzebna, dlatego jeżeli nie zmusza nas do tego sytuacja, np. mała ilość miejsca na zabawki, koce, czy inne rzeczy to warto wybrać wariant z szufladą, jednak w innej sytuacji raczej nie. Na poparcie powiem, że znam przypadki, gdzie zostało zakupione łóżko dziecięce z szufladą i ta została po kilku dniach wyjęta i wyniesiona do piwnicy.